Tiktok Microsoft tarafından satın mı alınacak son durum!

2 Ay Önce 19
0 Gösterim

Son zamanların en çok indirilen, milyonlarca üye sayısına olan Tiktok sosyal medya platformu, ABD’de engelin takılarak gündemi bir kez daha doldurdu.  Tiktok uygulamasının sahibi Çin asıllı ByteDance firmasının uygulamanın ABD’de bölümünü Microsoft’a satması istendi.

Çin ile siyasi anlamda gerginlikler yaşayan ABD, Tiktok uygulamasını yasaklamaya hazırlanıyordu.  Kullanıcı bilgilerini Çin Hükümetine aktardığını iddia eden ABD Başkanı Trump, uygulamanın yasaklanacağını açıklamıştı.  Ancak partinin ve danışmanlarının baskı ile Microsoft CEO’su Satya Nadella ile görüşerek yeni bir adım atma kararı verdi.

Sadece ABD’de 100 milyonun üstünde üyesi bulunan Tiktok uygulamasının sahibi ByteDance’nin ABD bölünü Microsoft’ satması için 45 günlük bir müddet tanıdı. 15 Eylül’e kadar ByteDance’ye zaman tanınırken, uygulamanın satışı sonrasında Kanada, Yeni Zellanda ve Avustralya operasyonları da Amerikalı firma tarafından üstlenilecek.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada satış ile ilgili kesin bilgi verilmezken, tarafların hangi fiyatlar üzerinden pazarlığa giriştiği bilinmiyor.

“Başkan Trump’ın endişelerini takdir ediyoruz. Tam bir güvenlik incelemesinin ardından TikTok’u satın alıp, ABD’ye uygun ekonomik faydalar sağlamaya kararlıyız”

The post Tiktok Microsoft tarafından satın mı alınacak son durum! appeared first on Kelime Bulucu -Kelime Türetme.

Haberin Tamamını Oku