İpek Er’e cinsel saldırıda bulunan Musa Orhan tahliye edildi!

2 Ay Önce 13
1 Gösterim

18 yaşındaki İpek Er’e nitelikli cinsel saldırı da bulunarak genç kızın intihar ederek yaşamını yitirmesine neden olan Musa Orhan hakkında tahliye kararı çıkartıldı.  Uzman Çavuş Musa Orhan mahkemenin tahliye kararının ardından tutuklu olduğu cezaevinden serbest bırakıldı.

2002 doğumlu İpek Er intihar girişiminden bir hafta önce babası ile Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan savcılığa şikayette bulunmuştu. Siirt Barosu ve Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, Siirt Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifadesi alınan Orhan’ın 17 Temmuz’da “yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı” ile serbest bırakılmasına itiraz ederken, genç kız arkasında bir mektup bırakarak intihar girişiminde bulundu.

20 gün boyunca yaşam savaşı veren İpek Er geçtiğimiz hafta vefat ederek sosyal medyada büyük infial yaratmıştı. Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama emri çıkarılan Musa Orhan ise geçen hafta tutuklanarak cezavine konulmuştu.

Tutuklama kararına karşı çıkan Musa Orhan’ın avukatı, müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını belirterek serbest bırakılmasını istemişti.  Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirilen itiraz sonrasında mahkeme tecavüz suçundan tutuklu bulunan Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına karar verdi.

Nitelikli cinsel saldırı suçundan yargılanacak olan Musa Orhan hakkında soruşturma devam ederken, ilk mahkeme Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde Ekim ayında görülecek.  Tahliye kararının ardından sosyal medyada #MusaOrhanTutuklansın hashtag ile karara ilişkin büyük tepkiler ses getirmeye başladı.

The post İpek Er’e cinsel saldırıda bulunan Musa Orhan tahliye edildi! appeared first on Kelime Bulucu -Kelime Türetme.

Haberin Tamamını Oku